Plzeňský festival stepu je konečně tady

Dvakrát odložený 7. ročník Plzeňského festivalu stepu se koná v náhradním termínu od 14. do 17. října 2021.

Po téměř dvou a půl letech se Plzeň opět stane na čtyři dny místem setkání špičkových stepařů z ČR i ze zahraničí. Sedmý ročník v květnu 2020 i 2021 znemožnila pandemie, ale už za pět týdnů díky němu ožijí i ulice Plzně.

Ačkoli se festival koná v netradičním termínu, jeho program je podobný předchozím ročníkům. Chystá se tradiční Stepařská show v Měšťanské besedě, ale také stepování pod širým nebem v ulicích Plzně, flash mob, ukázky různých druhů stepu a koncert na pódiu U Branky. Připraveny jsou také workshopy pro stepaře různých úrovní.

Hlavní hvězdou festivalu i sobotní show je Daniel Borak ze Švýcarska, několikanásobný mistr světa, tanečník a choreograf s českými kořeny. Změna termínu i nejistá situace způsobená pandemií se podepsaly na mezinárodní účasti, část zahraničních sólistů i studia z Polska a Německa se tentokrát nezúčastní. "Jsme šťastní, že v Plzni opět přivítáme fenomenálního stepaře ze Švýcarska Daniela Boraka, který byl hostem našeho festivalu už dvakrát. Jeho choreografie představují současnou světovou špičku," říká Kamila Borovská. Hvězdou a stálicí festivalu je rovněž ukrajinský stepař žijící v Praze Igor Bezdieniezhnykh, který povede stepařský workshop pro veřejnost ve Studiu v DEPO2015.

Sobotní Stepařskou show v Měšťanské besedě bude moderovat Roman Vojtek. Vstupenky můžete zakoupit ZDE. I při vystoupeních pod širým nebem v centru Plzně se představí stepařská studia z Prahy, Hradce Králové a Plzně.  

Více informací najdete ZDE.

Podívejte se na fotografie z předchozího ročníku.