Podívejte se, jak se vydařil festival stepu

Plzeňský festival stepu je za námi a troufáme si říct, že se velmi vydařil. Počasí nám přálo, stepaři si vystupování užívali a diváci bouřlivě aplaudovali.

Plzeňský festival stepu se letos konal v netradičním podzimním termínu od 14. do 17. října, ale na atmosféře mu to neubralo.

Stepaři i diváci si užili stepování v ulicích ve čtvrtek i v pátek, další stovky diváků se přišly podívat v sobotu k Brance. K vidění tu byli nejen stepaři našeho studia, ale i hosté z Plzně, Prahy, Hradce Králové a také Švýcarska.

Během sobotního večera patřila stepařům Měšťanská beseda, tomu nejlepší ze současného stepu aplaudoval plný sál. A závěrečný stepařský chorus Shim Sham, při němž se na jevišti sešli všichni účinkující, nenechal nikoho v klidu.

 

V průběhu festivalu se konaly také workshopy - step si pod vedením čerstvého mistra ČR ve stepu Igora Bezdieniezhnykha mohl v sobotu odpoledne vyzkoušet kdokoli. Další workshopy vedl v neděli dopoledne Švýcar s českými kořeny Daniel Borak a byl určen stepařům začátečníkům, středně pokročilým a také těm nejlepším.

Fotografie ze stepování v ulicích a workshopů najdete ZDE a z vystoupení U Branky a v Měšťanské besedě jsou snímky na tomto odkazu.

Video z letošního festivalu najdete ZDE.

Ačkoli stále ještě vstřebáváme zážitky z letošního festivalu, pomalu začínáme chystat příští ročník. Věřme, že se uskuteční v obvyklém květnovém termínu.