Dospělácké stepařské soustředění

V neděli 23. července se na parkovišti DEPO2015 sešli dospěláci (a náctiletí), kteří opět po roce vyrazili na stepařské soustředění.

Řečeno terminologií stepařských soutěží, sešlo se tu více než padesát stepařů kategorie Adults a Adults II. Hned po příjezdu na nás čekal oběd, rozdělení do pokojů a také první hodiny stepu. Od pondělí začal náš náročný, ale zábavný stepařský maraton naplno. Dopoledne dvě hodiny techniky, odpoledne choreografie. Někdo stepoval jen tři hodiny denně, jiní i pět či šest. K tomu ranní jóga, také půlhodinka cvičení a společný tanec. A samozřejmě společné povídání, zábava a podobně.

 

Šumavské podnebí je zpravidla trochu „drsnější“ než to plzeňské, ale tentokrát nám to nijak nevadilo. Zatímco v Plzni panovala úmorná vedra, my ve vyšších polohách jsme si užívali teploty o pět až sedm stupňů nižší. Takže jsme se sice také zapotili, ale dalo se to snést.

 

Užili jsme si i noční hru, kterou si připravili stepaři, kteří v letošním roce jeli poprvé na soustředění dospělácké. Povedla se znamenitě!

Nechyběl ani tradiční středeční výlet v okolních lesích, táborák a diskotéka, kterou jsme si užili všichni až do pozdních hodin

V sobotu už jen zabalit a autobusem odjezd domů – do práce nebo na další dovolenou. Soustředění se vydařilo na jedničku a věříme, že za ten měsíc, než znovu začnou naše pravidelné lekce, všechno nezapomeneme. A za rok se do Nových Hutí znovu vrátíme.

Fotogalerii soustředění naleznete ZDE.