Příměstské soustředění 2023

Již potřetí se v historii našeho studia konalo příměstské stepařské soustředění. Děti, ve věku 6-14 let si užily pět společných dnů ve studiu a okolí.

Náš příměstský tábor se konal od 21. do 25. srpna a program plný stepu, výletů, cvičení, soutěží, tance, tvoření a hlavně zábavy si užila dvacítka stepařů. Děti ve studiu a okolí byly vždy od 9 do 17 hodin. Sešel se skvělý kolektiv dětí, které si vzájemně pomáhaly a navzájem se od sebe hodně naučily.

Dopoledne děti trávily ve studiu s Kamilou - ranní protažení na karimatkách, cvičení a posilování, které nebylo pro každého úplně jednoduché. Taneček na závěr tohoto bloku si užívali úplně všichni. Potom následoval společný step před obědem.

Poobědový čas jsme využívali k venkovním hrám a soutěžím, které v letošním roce výborně vedl Tonda Borovský. Odpoledne pak děti mezi hodinami stepu tvořily vlastní výrobky, malovaly na tričko a v letošním roce měli i hudební odpoledne. Tyto dílny totiž vedla vynikající muzikantka a hráčka a lektorka na příčnou flétnu Šárka Řehořková. V závěru odpoledne pak vznikly skladby. Jedna taneční a druhá rytmická s použitím body drummingu.
Na odpoledním stepu děti trénovaly dvě další stepařské choreografie. Všechno pak předvedly v závěrečném pátečním vystoupení. Byl určen pro rodinu a pro kamarády všech účastníků příměstského soustředění.


Středu odpoledne jsme prožili na výletě, během něhož jsme zvládli, i když počasí de stále drželo kolem 30 °Chrát hry a soutěžit.


Týden plný aktivity, poznávání nových kamarádů, srandy a zážitků nás všechny utvrdil v tom, že v příštím roce jdeme do příměstského soustředění nanovo. 

Foto ZDE.